Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням економіки та права №2

(Ірпінь, вул. Тургенівська, 28, директор Ірина Бєлова)

У 1944 році у зв’язку з прибуттям до Ірпеня сімей військовослужбовців, діти яких не знали української, у приміщенні школи по вул.Пролетарська були відкриті класи з російською мовою навчання. У 1946 році на її базі організовано середню школу №2 з російською мовою викладання. А в 1954-му розгорнулося будівництво нового приміщення по вул.Тургенєвська, 28. З 1956-го школа почала працювати за цією адресою. Першими директорами були: Євгенія Михайлівна Ковальська, Федір Михайлович Слободян, Григорій Аврамович Прилипко, Віталій Дмитрович Гриценко. Вони значну увагу приділяли зміцненню та розширенню матеріальної бази закладу. Їм допомагали наші славні учителі.

У 1963 – 1966-х, коли керівником школи був Василь Павлович Кириленко, пожвавилася наукова робота. Працювали різні секції МАН школярів. Деякі випускники в майбутньому стали відомими вченими. У 1967-му директором було призначено Віру Олександрівну Здаревську. Збудовано нове приміщення на 420 місць та котельню.

З 1978 по 1982-й заклад очолювала Ліна Кирилівна Гриценко. Старшою піонервожатою на той час працювала Валентина Олексіївна Лісовська, яка зараз викладає у нас історію. З 1983 по 1985 роки директором була Діна Павлівна Давидова. На той час у школі було створено музей бойової слави 74-ї стрілецької дивізії. Засновником і керівником його був викладач військової підготовки Федір Іванович Шумара. У період, коли заклад очолював Микола Олександрович Мартиненко (1985 - 1999), було збудовано приміщення нової їдальні. Значну допомогу в цьому надали шефи – Ірпінська шкіргалантерейна фабрика.

З 1999 року школу очолює Ірина Германівна Бєлова.

У 2003 р. школа набула статусу спеціалізованої з поглибленим вивченням економіки та права. Протягом 2007-2013 рр. підготовлено 255 призерів міських олімпіад, 25 — обласних та 2 учасники Всеукраїнських олімпіад з основ наук. 10 учнів стали призерами обласного конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.

Педагогами школи розроблено 8 авторських програм. Із 2003 р. учні та вчителі взяли участь у 11 міжнародних та всеукраїнських проектах і програмах. Нині педагоги працюють у рамках науково-педагогічного проекту «Інтелект України» та спільного проекту благодійної організації «Вчителі за демократію та партнерство» і шведської організації «Global action plan» — «Освіта для стійкого розвитку».

У 2007-2008 н. р. навчальний заклад став призером обласного конкурсу-захисту шкільних web- сайтів. У 2008 р. школу нагороджено грамотою Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» за II місце у Всеукраїнському конкурсі «Добро починається з тебе» та надано сертифікат на отримання грошової премії у розмірі 4000 грн.

У 2010 р. школу відзначено грамотою Академії педагогічних наук України за активну систематичну благодійну діяльність та соціальний проект «Врятуємо життя дитині разом».

У жовтні 2010 р., згідно з Міжнародним академічним рейтингом популярності «Золота фортуна», педагогічний колектив закладу нагороджено медаллю «Трудова слава» та дипломом за вагомий внесок у справу розбудови України, високий професіоналізм у сфері освіти.

Навчання за проектом «Інтелект України» передбачає ідентифікацію інтелектуально обдарованих дітей, збільшення їхнього інтересу до навчання — не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці. Завдяки міжпредметним зв’язкам, засобам наочності та відеоматеріалам навчання стає більш зрозумілим та цікавим.

Цікавим є проект «Театральна афіша». Тиждень театру традиційно проходить наприкінці березня — протягом цього періоду кожен клас стає театральним колективом. Постановки вражають майстерністю маленьких артистів, яскравістю костюмів, різноманітністю репертуару.

У травні відбувається традиційне загальношкільне спортивне свято День здоров’я. Переможених не буває, а переможці одержують справжній заряд бадьорості.

Акція «ЕКОторбинка» спрямована на чисте довкілля — виготовлення власних сумок для покупок з метою запобігання забруднення навколишнього середовища поліетиленовими пакетами.

Під гаслом «Перетворимо відходи на доходи!» проводиться щорічна акція «Екоручки». Екокоманди класів проводять майстер-класи, під час яких показують можливості виготовлення корисних речей зі сміття.

Загальношкільний проект «Парад вишиванок» став доброю та світлою традицією. Під час цього заходу проходять конкурси на кращі вишиванки, акції «Мій родовід», «Рушник моєї родини» та дитячий вокальний конкурс на краще акапельне виконання українських пісень.

Декілька років школа бере участь у Всеукраїнському конкурсі шкільних благодійних проектів «Добро починається з тебе». У рамках цього проекту проведено акції «Скринька допомоги», «Солодкий сюрприз», благодійні ярмарки «Подаруй надію!», де учні та їхні батьки зібрали значну суму грошей на лікування тяжкохворих дітей нашого міста та придбання необхідних препаратів для пацієнтів відділення дитячої онкогематології Київської обласної лікарні.

У школі найулюбленішою інтелектуальною грою став «Брейн-ринг». Змагання ерудитів має на меті розвиток творчого потенціалу учнів, підвищення допитливості, виховання самостійності думок.

Школа багата на чемпіонів з різних видів спорту.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi